Ekonomi

‘Togg kredisi’ çarptı! 25 gözaltı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yürütülen çalışma ile dolandırıcılık şebekesine yönelik 3 aylık takip sonucunda operasyon başlatıldı.

Diyarbakır, İstanbul ve Ankara’da çok sayıda dolandırıcılık olayına karıştığı belirlenen yanlış örgüte eş zamanlı operasyonda örgütün elebaşı olduğu iddia edilen kişi ortada kaldı. “Suflör”Aralarında lakaplı kişinin de bulunduğu 25 zanlı yakalandı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramada bir uzun namlulu silah, 8 POS cihazı, 17 cep telefonu, yüklü miktarda döviz ve nakit ele geçirildi.

DEPREM KREDİSİ VADEMİYLE VATANDAŞLARIN BANKA HESAPLARINDAN PARA ÇEKİYORLAR

şüpheliler çevrimiçi “Faizsiz kredi”, “kolay kredi”, “kredi hazır”, “deprem kredisi”İnternetten form dolduran ve kendi adlarına promosyonlar yaparak vatandaşları kandıran mağdurların sözde mağdurları. “banka çağrı merkezi”Kredi onayı bahane edilerek şifre ve bilgilerin ele geçirildiği, banka hesaplarından para çekildiği öğrenildi.

“TOGG’A KREDİ” YALANI

Şüpheliler, yerli otomobil “Togg’a Kredi”Anons yapıp sahte hatlardan kredi talep edenleri arayarak sahte ödeme platformu yaptıkları, şifrelerini alıp vatandaşları mağdur ettikleri belirlendi.

PARAVAN ŞİRKETLERİ KURDULAR, OTELLERDE TOPLANTILAR DÜZENLEDİLER

Zanlıların 8 paravan şirket daha kurup bu şirketler adına bankalardan POS cihazı satın aldıkları, farklı illerdeki otellerde toplantılar düzenleyerek halkı şirket kurmaya ikna ettikleri, çağrıya diksiyon eğitimi ve brifing verdikleri ortaya çıktı. kurbanlarla konuşacak merkez çalışanları.

Zanlıların hesaplarındaki işlem tutarının toplam 157 milyon 816 bin 232 lira olduğu belirlendi. Gözaltına alınan zanlılar Diyarbakır’a getirildi. Şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu